parafina do drewna slogan

PĘKANIE TARCICY OCHRONA


Jak doskonale wiadomo, trendy w dekoracji domów, budownictwie oraz wykańczaniu wnętrz stale się zmieniają, jednakże trudno o osobę, która nie przyznałaby, że to właśnie obecność drewna w przestrzeni mieszkalnej czy też biurowej dodaje jej unikatowego charakteru i zwiększa luksus jej użytkowania.

Nie można jednakże zapominać, iż aby drewno służyło nam przez długie lata oraz nieprzerwanie utrzymywało swój pierwotny blask, musimy odpowiednio o nie zadbać.

Jednym z najpopularniejszych sposobów ochrony tarcicy przed pękaniem oraz deformacjami jest pokrywanie jej woskiem lub parafiną do drewna . Rozwiązanie to, choć wydawać by się mogło niektórym nad wyraz uproszczone, charakteryzuje się wysoką skutecznością. Okazuje się bowiem, że wosk doskonale wnika we wszelkie napotkane na swojej drodze szczeliny, w pewnym stopniu je zasklepiając oraz uniemożliwiając drewnu dalsze rozwarstwianie i niszczenie.

Zakonserwowana woskiem tarcica utrzymuje właściwości estetyczne oraz użytkowe nawet przez kilkanaście miesięcy po pokryciu jej rzeczoną substancją, co sprawia, że inwestycja w zakup choćby jednego opakowania tego produktu szybko nam się zwróci, zwłaszcza biorąc pod uwagę jak dużą powierzchnię pokryć możemy dostępnym w sklepach budowlanych woskiem przemysłowym. Aby tarcica nie pękała trzeba zabezpieczyć końce parafiną.

Dzięki naniesieniu emulsji woodwax na końce tarcicy, wytworzona warstwa nie pozwoli na rozwarstwianie się drewna czyli nie będzie pękać.Emulsje najlepiej nanosić od razu po przetarciu (cięciu) a później przechodzimy do suszenia.

pęknięte drewno skład tarcica


+ 48 503 088 707 | email: info@laserLiniowy.pl |Współpracujemy z firmami: